Naše unikátní
probiotické
přípravky

svou kombinací a složením
zaručují nejvyšší možnou kvalitu!
Studie

Bakteriální přerůstání ve střevě psů

Napsal MVDr. Zbyněk Lonský. Počáteční část tenkého střeva normálně obsahuje několik bakterií. Při bakteriálním přerůstání v tenkém střevě /SIBO-small intestinal bacterial overgrowth/ dochází ke zmnožení abnormálního počtu bakterií v horní části tenkého střeva. Definice co je považováno za abnormální počet bakterií u psa je stále věcí diskuse.

Jak upravit střevní mikroflóru pro zdraví.

Autor: Roger M. Batt, Masterfoods, Waltham on the Wolds, GB Důležitost normální gastrointestinální mikroflóry pro udržení trávicích a imunitních funkcí je stále více zdůrazňována. Střevní mikroorganismy ovlivňují strukturu a funkci střevní sliznice, dále metabolismus endogenních žlučových kyselin, metabolismus živin a léčiv a v neposlední řadě jsou prevencí proti osazení lumina střeva patogenními bakteriemi /původci onemocnění/. Střevní mikroflora normálně vyhovuje hostitelskému organismu, ale tento symbiotický stav může být poškozen v případě, že jsou narušeny místní obranné mechanismy hostitele a dojde ke kolonizaci střeva residentní mikroflórou nebo střevními patogeny, což vede k místnímu či celkovému nepříznivému efektu. K léčbě byla tradičně používána antibiotika.

Probiotika ve výživě malých zvířat

Napsal: MVDr. Jan Vajc, Ph.D.. Probiotika jsou živé organismy, které příznivě ovlivňují složení střevní mikroflóry a zlepšují bakteriální rovnováhu v trávicím traktu. Střevní mikroflóra podporuje trávicí pochody, syntézu vitamínů skupiny B a vitamínu K, jednotlivých energetických živin (bílkovin, tuků a sacharidů), podílí se na metabolizaci některých léčiv, podporuje správnou resorpční činnost střeva a posiluje imunitní systém. Probiotika se používají buď jako přídavek do průmyslově vyráběných krmiv nebo jako samostatný nutriční doplněk ve formě tablet, kapslí nebo sypkého prášku. Probiotické bakterie přijaté krmivem nekolonizují střevo permanentně. Aby měly v organismu svůj efekt, musí být splněny některé podmínky – dostatečnou koncentraci, odolnost vůči žaludečním kyselinám, žlučovým kyselinám a pankreatické šťávě. Obecně lze probiotika charakterizovat jako mikroorganismy, které ve střevě vytváří nepříznivé prostředí pro původce bakteriálních střevních onemocnění, brání pomnožení patogenních bakterií.

Probiotika a prebiotika ve výživě zvířat

SOUBORY KE STAŽENÍ:
 
pdf soubor

 
LB comfort s.r.o.
Senohrabská 6, 141 00 Praha 4
Tel.: +420 603 426 639
Tel.: +420 724 800 718
IČ: 251 21 961
DIČ: CZ25121961
Copyright © 2014 LB comfort    |    Design: Maayadesign    |    Code: VV Studio